30 May 2016

KURS - mój sposób na wykrojniki

hej hej :)
Dziś przybywam do Was z kursem który zrobiłam dla portalu 


Dziś chce Wam pokazać moje sposoby na wykrojniki 😉 a raczej to czego najbardziej nie lubimy – wydłubywanie resztek – z wyciętego wzoru i wykrojnika.Niby bardzo proste – niby oczywiste – ale może komuś się przyda. Na początku korzystałam z czegoś ostrego – i wydłubywałam, wydłubywałam, wydłubywałam.Łatwo nie było, dużo czasu zmarnowałam.
Teraz stosuję tylko 2 metody, o których zaraz napiszę. Wydłubuję tylko czasami – reszteczki , których nie usunęły te 2 metody.
Jedną z metod jest zestaw do czyszczenia wykrojników, np. firmy Nellie’s Choice. Naprawdę skutecznie oczyszcza zarówno wycinanki jak i wykrojnik pełen resztek.

Druga metoda nietypowa, którą podsunęły mi koleżanki. Użycie chusteczek do SUSZAREK. Chusteczki są pokryte płynem, pięknie pachną, i są śliskie. Bierzemy kilka chusteczek [ja biorę 3-4 sztuki najtańszych chusteczek ze sklepu coś w stylu wszystko za 5 zł ;)] , rozkładamy je, układamy jedna na drugiej. Na to kładziemy razem z wykrojnikiem wycięty wcześniej kształt. I wsadzamy do naszej maszynki. Nasza wycinanka przyklei się do chusteczek, Będzie pięknie pachnąć, oraz uzyskamy świetny efekt wytłaczania bez użycia maty do wytłaczania.
Kiedy podważymy i pociągniemy naszą wycinankę – resztki zostaną na chusteczkach,
I gotowe.Najbardziej i najczęściej duże wzory, serwetki, wzory z dużą ilością szczegółów wycinam właśnie przy użyciu chusteczek.
Co ważna tych kilka warstw chusteczek można używać kilkakrotnie, wystarczy wytrzepać resztki i gotowe.


Powodzenia i mam nadzieję że komuś się przyda mój sposób.


PODPIS

6 comments:

 1. o super, o chusteczkach nie słyszałam :)

  ReplyDelete
 2. świetny wpis, z pomysłu z chusteczkami na pewno skorzystam, dziękuję :)

  ReplyDelete
 3. Świetnie to wszystko zostaje na chusteczce - marzenie w wypadku niektórych wykrojników, tylko takich chusteczek nie widziałam, ciekawe czy w PL można na nie gdzieś trafić. Czy n awierzch tej kanapki też jeszcze płytka jest położona czy już bez?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asiu na allegro troche ich jest
   http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-hou-1-4-0510&search_scope=&string=chusteczki%20do%20suszarki

   tak układa się normalną kanapkę z płytek - ta warstawa chusteczek jest tak cienka że jej sie w ogóle praktycznei nie odczuwa

   Delete

Będzie mi niezmiernie miło przeczytać coś od Ciebie :):)
It would be great to see your comments :-)

D Z I Ę K U J Ę / T H A N K S :)